20-28 იანვარს, თბილისის ჭადრაკის სასახლეში გაიმართა საქართველოს სასკოლო ჩემპიონატი 7, 9, 11 და 13 წლის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის. ჩემპიონატში მონაწილეობდა საქართველოს თითქმის ყველა რეგიონის 234 მოჭადრაკე. ჩემპიონატის ყველა ტურნირში პირველ ადგილზე გასულმა მოჭადრაკეებმა მოიპოვეს ევროპის სასკოლო ჩემპიონატის საგზური რომელიც გაიმართება მიმდინარე წლის 2-12 აპრილს საბერძნეთში.

ტექნიკური შედეგები:

7 წლამდე  გოგონები:

I    ადგილი  -  ბარბარე შონია (ბორჯომი;უშანგი ჯანგირაშვილი) – 9 ქულა;

II  ადგილი - ემილ ბუაძე (ქუთაისი; ხათუნა გუბელაძე) – 8 ქულა;

III  ადგილი - ნია ბახტაძე (თბილისი; მირანდა ცინარიძე) – 6 ქულა;

 

7 წლამდე ჭაბუკები:

I    ადგილი - ლუკა გოგავა (ბაღდათი; მურმან ესაძე)-8,5 ქულა;

II  ადგილი - თენგიზ ბეჭვაია (ზუგდიდი; რ.იზორია) – 6,5 ქულა;

III  ადგილი - იოანე სვანიძე (ქუთაისი; ნანა ჭეფხოძე) – 6,5 ქულა;

 

9 წლამდე გოგონები:

I    ადგილი - ბარბარე  აშოთია (ქუთაისი; გია მენაბდე) – 8,5 ქულა;

II  ადგილი - მარიამ  ცაციაშვილი (გორი; ოთარ დოლიძე) – 6,5 ქულა;

III  ადგილი - ანასტასია ქუთათელაძე (ქუთაისი; ინგა კიკვიძე) – 6 ქულა;

 

9 წლამდე ჭაბუკები:

I    ადგილი - ანდრია კვირიაშვილი (თბილისი;იოსებ კვირიაშვილი) – 7,5 ქულა;

II  ადგილი - დავით თათვიძე (ქუთაისი; ნანა ჭეფხოძე) – 7 ქულა;

III  ადგილი - დათა ყალაბეგაშვილი (გურჯაანი;ვანო მინდორაშვილი) – 6,5 ქულა;

 

11 წლამდე გოგონები:

I    ადგილი - ანასტასია კირთაძე (ქუთაისი; ნიკოლოზ მანაგაძე) – 8 ქულა;

II  ადგილი - მარიამ ცეცხლაძე (ბათუმი; ლეონიდ ნეურონოვი) – 8 ქულა;

III  ადგილი - ანასტასია პატარიძე (ქუთაისი; გია მენაბდე) – 6 ქულა;

 

11 წლამდე ჭაბუკები:

I    ადგილი - გიორგი გოგოლაშვილი (თბილისი;გიორგი ხომერიკი)- 8 ქულა;

II  ადგილი - გიორგი გიორგაძე (ქუთაისი; ნიკოლოზ მანაგაძე) – 6,5 ქულა;

III  ადგილი - ლუკა კილაძე (თბილისი;დავით ზარქუა) – 6,5 ქულა;

 

13 წლამდე გოგონები:

I    ადგილი  - ვერონიკა ტყეშელაშვილი (ქუთაისი; მურმან ესაძე) – 7,5 ქულა;

II  ადგილი - ბარბარე ცირეკიძე (ქუთაისი; ნიკოლოზ მანაგაძე) – 6,5 ქულა;

III  ადგილი - ანა სანიკიძე (ფოთი;გოჩა ჩაჩუა) – 6 ქულა;

 

13 წლამდე ჭაბუკები

I    ადგილი - ნიკოლოზ შამათავა (ზუგდიდი;მადონა ბოკუჩავა) – 7,5 ქულა;

II  ადგილი - დავით გოცირიძე (თბილისი;გიორგი მაჭარაშვილი) – 7 ქულა;

III  ადგილი - დენიელ საფაროვი ((თბილისი;გიორგი ბაგატუროვი) – 7 ქულა;

გასული წლის ევროპის სასკოლო ჩემპიონატზე ოქროს მედლები მოიპოვეს კესარია მგელაძემ (9წ, ბათუმი) და დავით თათვიძემ (7წ, ქუთაისი). მესამე საპრიზო ადგილზე კი ენი მაჭავარიანი (7წ, თბილისი) გავიდა.

მსოფლიო სასკოლო ჩემპიონატის პრიზიორები კი გახდნენ ანასტასია კირთაძე (11წ, ქუთაისი), კესარია მგელაძე (9წ, ბათუმი) და დავით ნემსაძე (11წ, ქუთაისი).

ტექნიკური შედეგები    პარტიების ონლაინ ტრანსლიაცია

კომენტარის დამატება
სახელი, გვარი :
ელ. ფოსტა :
კომენტარი :
უკან
ძებნა

გამოკითხვა
მწვრთნელთა წახალისების სისტემა
მომწონს
არ მომწონს
უკეთესი შეიძლებოდა
 
© 2020 ყველა უფლება დაცულია