2017 წლის 4 - 14 მაისს ბათუმში გაიმართა საქართველოს ჩემპიონატი 8 - 18 წლამდე ასაკის მოჭადრაკეთა შორის, რომელშიც მონაწილეობა მიიღო 298 მოჭადრაკემ საქართველოს ყველა რეგიონიდან. გამარჯვებულებმა მოიპოვეს ევროპის და მსოფლიოს ახალგაზრდული ჩემპიონატის საგზურები. 

 

8 წლამდე  გოგონები:

I ადგილი - ანასტასია კირთაძე (ქუთაისი/მწვრთნელი-ნიკოლოზ მანაგაძე) – 8,5 ქულა;

II ადგილი - მარიამ ჭეჭელაშვილი (თბილისი/მწვრთნელი-გიორგი მაჭარაშვილი) – 7 ქულა;

III  ადგილი - მარიამ ცეცხლაძე- 6,5 ქულა;  (ქობულეთი/მწვრთნელი-ბაგრატ მჟავანაძე)

 

8 წლამდე  ბიჭები:

I ადგილი - გიორგი გიორგაძე (ქუთაისი/მწვრთნელი-მურმან ესაძე)  - 8 ქულა;

II ადგილი - ლუკა კილაძე (თბილისი/მწვრთნელი-მწვრთნელი-პარმენ გელაზნია) – 8 ქულა;

III  ადგილი - გიორგი ჭანტურია (სენაკი/მწვრთნელი-ზურაბ ლიფონავა) – 6,5 ქულა;

 

10 წლამდე  გოგონები:

I ადგილი   - ხატია მახათაძე (ზესტაფონი/მწვრთნელი-გურამ თურქაძე) – 7 ქულა;

II ადგილი - ვერონიკა ტყეშელაშვილი (ქუთაისი/მწვრთნელი-მარინა ვასილცევა) – 7 ქულა;

III  ადგილი - მარიამი სიჭინავა (თბილისი/მწვრთნელი-ლაშა ჯანჯღავა) – 6,5 ქულა;

 

10 წლამდე  ბიჭები:

I ადგილი   - ლადო მალაკელიძე (ბაღდათი/მწვრთნელი-ნიკოლოზ მანაგაძე) – 7,5 ქულა;

II ადგილი  - ვასიკო შაპოვალოვი (ვანი/მწვრთნელი-ავთანდილ ძიგვაშვილი) – 7 ქულა;

III  ადგილი -მიხეილ ხანთაძე  (ქუთაისი/ბექა ახალაძე)  - 6,5 ქულა;

 

12  წლამდე  გოგონები:

I ადგილი  -  დიანა ლომაია (ფოთი/მწვრთნელი-დათო კოდუა) -7ქულა;

II ადგილი - ელენე წოწონავა (ფოთი/მწვრთნელი-დათო კოდუა) -7ქულა;

III  ადგილი - რუსუდან მაღლაკელიძე (ბაღდათი/მწვრთნელი-ნიკოლოზ მანაგაძე) – 7  ქულა;

 

12 წლამდე  ბიჭები:

I ადგილი  - ლევან დალბაშვილი (საგარეჯო/მწვრთნელი-ელენე ფარეშიშვილი) -6,5 ქულა;

II ადგილი - თეიმურაზ კვიკვინია (ფოთი/მწვრთნელი-გოჩა ჩაჩუა) – 6,5 ქულა;

III  ადგილი - ერეკლე ჯიშკარიანი (ხონი/მწვრთნელი-ვაჟა ვაშაკიძე) – 6 ქულა;

 

14 წლამდე  გოგონები:

I ადგილი  - თამარ ესაძე (ქუთაისი/მწვრთნელი-მურმან ესაძე) – 7,5 ქულა;

II ადგილი - ეკატერინე ფიფია (თბილისი/მწვრთნელი-ხვიჩა სუპატაშვილი) – 7,5 ქულა;

III  ადგილი - ნია დონღვანი (ქუთაისი/მწვრთნელი-სულხან სირბილაძე) – 7 ქულა;

 

14 წლამდე  ბიჭები:

I ადგილი  - ნიკოლოზ კაჭარავა  (თბილისი/მწვრთნელი-ზურაბ სტურუა) – 7,5 ქულა;

II ადგილი- შოთა ხოდაშნელი (თბილისი/მწვრთნელი-დავით ზარქუა) -  6,5 ქულა;

III  ადგილი - დავით ცქიფურიშვილი (ტყიბული/მწვრთნელი-იუზა დოლიძე) – 6 ქულა;

 

16 წლამდე  გოგონები

I ადგილი - სალომე სანიკიძე (თბილისი/მწვრთნელი-დავით ჯანოევი) – 7 ქულა;

II ადგილი - მაია ბეჭვაია (ზუგდიდი/მწვრთნელი-შავლეგ შამუგია) – 7 ქულა

III  ადგილი- ანასტასია სიდამონიძე (თბილისი/მწვრთნელი-არ ჰყავს) – 6,5 ქულა;

 

16 წლამდე  ბიჭები:

I ადგილი- ნიკოლოზ პეტრიაშვილი (თბილისი/მწვრთნელი-ზურაბ სტურუა) – 8,5 ქულა;

II ადგილი - ნიკა ხვადაგიანი (ქუთაისი/მწვრთნელი-ნიკოლოზ მანაგაძე) – 6 ქულა;

III  ადგილი - ლუკა ობოლაძე (თბილისი/მწვრთნელი-ხვიჩა სუპატაშვილი) – 6 ქულა;

 

18 წლამდე  გოგონები 

I ადგილი - ნინო ჯალაღონია (ქუთაისი/მწვრთნელი-ნიკოლოზ მანაგაძე) – 8 ქულა;

II ადგილი - მარიამ ჯანიაშვილი (თბილისი/მწვრთნელი-ელგუჯა ფხაკაძე)  - 7,5 ქულა;

III  ადგილი- ანი ჭანტურია (ფოთი/მწვრთნელი-გოჩა ჩაჩუა) – 7 ქულა;

 

18 წლამდე  ბიჭები 

I ადგილი - ირაკლი ახვლედიანი (ბათუმი/მწვრთნელი-ლეონიდ ნეურონოვი ) – 9,5 ქულა

II ადგილი - გურამ კოკაია (ქუთაისი) – 8,5 ქულა;

III  ადგილი - ნიკოლოზ ცომაია (თბილისი/მწვრთნელი-სერგო ცომაია) – 7,5 ქულა.

უკან
ძებნა

© 2017 ყველა უფლება დაცულია